19 Haziran 2018 Salı

Stor Perde Sistemleri Ve Çalışma Aksamı

Stor Perde Sistemleri Ve Çalışma Aksamı


Son zamanlarda Dünya’da ve özellikle ülkemizde çok tercih edilen mekanizmalı stor perde İstanbul’un ilçesinde stor perde örnekleri olarak hizmet vermektedir. Perde sisteminde bir perde ruloya sarılarak mekanizma oluşturulur. Rulonun yan tarafında bulunan kontrol zinciri sayesinde perde istediğimiz zaman açılır veya kapanır. Mekanizma motorlu ve manuel seçenekleri ile siz değerli müşterilerimizin kullanımına iki farklı şekilde sunulmaktadır. Küçük camı olan iç mekânlarda manuel kontrollü perdeler kullanılır iken büyük camı bulunan mekânlarda kontrol zor olacağı için motorlu mekanizma tercih edilmektedir.
Sistemleri ve Çalışma Aksamı
Normal perdelere göre üretiminde kullanılan farklı fon perdesi ile karşımıza çıkan perdeler, ham kumaşlarına özel apreler uygulanarak borulara sarılabilecek duruma getirilen bir mekanizma sistemidir. stor perde örnekleri müşterilerine farklı kalınlık, dokuma sıklıkları ve apre uygulamaları sağlayarak kumaş çeşitlilikleri sunmaktadır. Perde sistemleri, mekanizmasının basitliği sayesinde kullanıcılarına minimum arıza çıkarmaktadır. Bu yüzden ülkemizde ve Dünya’da çok rağbet görmektedir. Perde sistemlerinin çalışma aksamı ise; alüminyum borunun ebatına göre kesilen perde kumaşı boruya takılır.
Alüminyum boru kendisini döndürecek mekanizmaya takılarak bağlanır. Mekanizma çalıştığında borunun dönmesi sağlanarak, kumaş aşağı-yukarı hareket ettirilir. Böylece mekân içerisine ışık alınır veya ışık girmesi engellenmektedir. Işık geçirgenliklerine göre perdeler; İthal Polyester, Screen (Güneş Kırıcı), Alev Almaz, Desenli, Blackout (Karartma) ve keten kumaşı olarak birbirlerinden ayrılabilirler.
Kullanım Yerleri
Perdelerin evlerde kullanılmasının dışında konferans salonlarında, otellerde, ofislerde, kafelerde ve yaşam alanlarında oldukça sık kullanılmaktadır. stor perde örnekleri olarak müşterilerimize; kalite standartlarına uygun, ürün çeşitliliğinin ön planda bulunduğu, şık tasarımlarla ihtiyaçlarınıza uygun perdeler sunmaktayız. Bakım yapmanızı gerektirmeyen perdelerle; ofis ve iş yeri merkezlerinize temizliği kolay perdeleri tercih edebilirsiniz. Bol güneş ışığının yıpratıcı etkisine karşı dayanıklı, kullanışlı ve uzun ömürlü perdeleri temin edebilirsiniz.
Perdelerin kullanımıyla yatak odası, mutfak, çalışma odası ve salon gibi mekânlarda pamuklu kumaşlar tercih edilerek ısı ve ışığın etkisi en aza indirilebilmektedir. Kullanım yerlerine göre perdeler istenilen en ve boyda üretilebilmektedir. Tamamı ithal malzemeden olup, siparişinize göre üretilen ürünler kolay kontrol edilebilir, hafif ve ekonomiktir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder