11 Mayıs 2018 Cuma

Kumaşının Özelliğinden Dolayı Kolay Temizlenen Perde

Kumaşının Özelliğinden Dolayı Kolay Temizlenen Perde


Şık, modern ve konforlu kullanıma sahip olan bu perde çeşidi hem ev hem de iş yerlerinde oldukça tercih edilir. Özellikle son zamanlarda bayanlar için evin dekorasyonunu tamamlayan bir parça olan bu perde çeşitleri kullanım açısından rahatlığı sebebiyle ve şık görüntüsüyle kolayca ve severek kullanılır. Genellikle stor perde ile karıştırılan zebra perde işlev olarak daha fonksiyonlu olduğu için daha çok tercih edilmektedir.
Zebra Perde Kullanım Alanları
Gündüz ve gece rahatça kullanım sağlayan bu perde modeli ısı yalıtımı yapılmasına da katkı sağlar.Bu perde çeşidi bir şerit tül, bir şerit kalın kumaş olarak üretildiği için güneşlik ve perde olarak iki şekilde kullanımı mevcuttur. Klasik perdelerin ağırlığından ve görüntüsünden sıkılan ve değişiklik aynı zamanda da ferahlık arayan kişilerin zebra perde modelini seçmeleri uygun olacaktır.
Ofis ya da otel gibi işletmelerde ya da evlerde kullanımı ile dikkat çekerek daha yenilikçi bir tasarımdan hoşlanan bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.
Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?
Zebra perde seçeneklerine bakıldığında genel olarak polyesterden üretilmektedir. Özel istek olan durumlarda ise farklı kumaşlar ile üretilebilir. Yine bu perdelerin anti-alerjik ya da alev almazlık gibi özellikler sağlanarak kaplanması mümkündür. Polyester kaplamalar perdenin kolay kolay kirlenmemesini sağlayarak aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlar.
Bu perde çeşidi temizlenirken en dikkat edilmesi gereken konu perdenin kırışmasını önlemektir. Perde çubuğundan çıkarılarak boş bir zemine serilir ve ardından köpüklü ılık su ve sünger yardımıyla temizlenir. Perdeyi çok ıslatmamak kurutma aşamasında kolaylık sağlayacaktır. İki yüz de temizlendikten sonra perde tekrar boruya takılarak sarılır. Rulo halinde olan perde kurutmak amacıyla asılır.
Kumaşının özelliğinden dolayı çok kolay bir şekilde temizlenen perdeleri sadece silmek yeterli olacaktır. Buna rağmen zamanı olmayan kullanıcılar perde yıkama hizmeti veren firmalarla iletişime geçebilir. Bu perde çeşidinin kullanımı çok yaygın olduğu için bu tür firmaları bulmak da kolay olmaktadır. Bunların dışında zebra ya da stor perde temizliği için özel hijyenik ürünler de satılmaktadır. Bu ürünlerle de perdeyi silerek temizliğinin yapılması mümkündür.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder