18 Aralık 2017 Pazartesi

Stor perde nasıl bir perde çeşididir ve nerelerde kullanılır?

Stor perde nasıl bir perde çeşididir ve nerelerde kullanılır?

Son zamanların gelişen tekstil teknolojisi ile birçok çeşitlilikte perdeler tercih edilmeye başlanmıştır. Bunlardan biri de stor perde 'dir. Bu perdeler özel olarak üretilmiş kumaşın mekanizmaya başlı olarak bir silindire sarılması ile aşağı ve yukarı hareketinden oluşmaktadır. Boyu ve eni değişebilen bu perdeler birçok farklı tasarımlarda bulunabilir. Sadece gece kullanımı için tasarlanmış perdeler olarak üretilmesinin yanı sıra çift kumaşlı olarak üretilenlerde mevcuttur. Bazısı sadece gece kullanım için üretilenler olsa da aynı zamanda gece ve gündüz kullanımına uygun olanları da satışa sunulmaktadır.
İster gece kullanımı için uygun olan tek kumaşlı perdeler alabilir, isterseniz çift taraflı gece ve gündüz kullanımı için şık bir perde tasarımı oluşturabilirsiniz. Birçok farklı modelde bulunan bu perdeler her oda için farklı şık tasarımlar sunmanın yanı sıra çocuk ve bebek odaları içinde uygun modelleri ile gözleri doldurabilmektedir. Farklı kalitede ki kumaşlardan oluşan bu perdeler evlerde kullanım kolaylığının yanı sıra, iş yerleri, toplantı salonları, lobiler, oteller gibi birçok alanda sıkça tercih edilmektedir. Kullanımın rahatlığı ve göze şık bir görüntü sunması çeşitli birçok merkezlerde kullanımını da arttırmıştır. Göze hitap eden şıklığı, zarafeti ve kullanımı açısından rahatlığı, kullanıldığı her alanda kullanıcı kişiye büyük rahatlıklar sağlamaktadır. Kullanımından sökülüp takılmasına ve temizliğine kadar her aşamada büyük rahatlık sağlayan bu perdeler artık daha fazla çeşitlilikle karşımıza çıkıyor.
Stor perde almak pahalı mıdır?

Birçok evde iş yerlerinde sık sık kullanılan stor perde fiyatları üretildiği malzemeye göre değişebilmektedir. Aynı zamanda her mekan için ayrı renk ve tasarımlarda üretildiğinden kalite, özellikle ve boyutları gibi detaylar fiyatları etkileyebilmektedir. Fakat son zamanların gelişen perde tasarımları ile her bütçeye uygun perdeler bulmak mümkün. Her cama ve her mekana uygun boyutlarda kesilen ve istenilen kalitede ki malzemelerde yapılan bu perdeler, hemen hemen her tekstil mağazalarında raflarda yerini almaktadır. Her tekstil mağazasında rahatlıkla bulabileceğiniz bu perdeleri bütçenize göre olanı seçmek ve satın almak mümkün.

Bir stor perde çeşidi olan zebra perde hakkında bilgiler verdiğimiz makaleyi inceleyiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder