9 Aralık 2017 Cumartesi

Bitcoin İle Zebra Perde

Bitcoin İle Zebra Perde

Bitcoin
ismini birçok kişi internet ortamında ve sosyal medyada duymuştur. Bu isim daha çok para kazanma ve yatırım amacı ile kullanılan bir birim olsa da aslında ortaya çıkış şekli ve özelliği ile benzersiz bir araçtır. Bitcoin bir matematik dehası tarafından ortaya konan sanal bir para birimidir. Bu para birimi hiçbir devlet tarafından tanınmamış ve legal olarak kabul edilmemiştir. Paranın kağıt olarak bir karşılığı olmamakla beraber bitcoinin hem Türk lirası olarak hem de diğer para birimleri karşısınca binlerce kat değeri vardır. Bu sebeple de internet üzerinden yatırım işi ile uğraşan kişiler bitcoini çok değerli bir maden olarak görmektedirler. Bu durum yatırımcıları ilgilendiren bir kısım iken bitcoinin alışveriş sitelerinde para olarak kullanılabileceği haberidir. Bu sayede çok az miktarda bitcoini olan kişiler bile internet sitelerinden kolay bir şekilde alışveriş yapabilmektedir. Bu durumu cazip ve mantıklı kılan durum ise bitcoinin sürekli olarak değerinin artmasıdır. Böylece bu sabah almış olduğunuz az miktarda bitcoin ile yarın akşam daha fazla miktarda alışveriş yapmanız mümkün olmaktadır.
Bitcoin İle Alışveriş
Ülkemizde de bitcoin para birimi ile alışveriş yapılabilen bazı web siteleri vardır. Bu sitelerin balında ise Armoni perde gelmektedir. Bu hizmeti kullanıcılarına sunan armoni perdenin web sitesinde dilediğiniz ürünü sepetinize atarak ödeme aşamasında bitcoini seçebilirsiniz. Bitcoin ile zebra perde ve stor perde alabileceğiniz gibi web sitesinde satışa sunulan daha birçok farklı ürünü de satın alabilirsiniz. Ne kadar çok bitcoininiz varsa siteden o kadar çok şey alma imkanınız olacaktır. Yapmış olduğunuz alışveriş tutarı bitcoine çevrilerek ne kadarlık bir ödeme yapmanız gerektiği hesaplanabilir.
Bitcoin Cüzdan İle Ödeme Yapılabilir

Bitcoin ile ödeme yapabilmek için sitenin bu ödeme alt yapı sistemine sahip olması yanı sıra aynı zamanda da sizin bir bitcoin hesap cüzdanınızın olması gerekir. Bitcoinlerinizi harcamadığınız ya da satmadığınız zaman güvenilir biçimde saklamanızı saklayan bu cüzdan sizin belirlediğiniz bir e mail adresi ve şifre ile açılmakta ve bu şekilde de para güvenliğini sürekli olarak sağlayabilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder