3 Ocak 2019 Perşembe

Pratiklik İçin Jaluzi PerdeJalûzi perde hafif ve dayanıklı bir madde olan alüminyumdan farklı renklerde imal edilen bir perde türüdür. Gün ışığının gerek duyulduğu kadar kullanılmasını sağlayan jaluzi perdeler, özellikle dara alanlarda kullanıldığında mekanın oldukça geniş görünmesini sağlamaktadır. Ahşap, metal ve plastik malzemelerden üretilen jaluzi perde modelleri oldukça kolay monte edilen ve pratik kullanım olanağı sağlayan bir perde çeşididir.

Kalabalık ve gereksiz perde kullanımını önleyerek sade ve modern bir görünüm sağlayan jaluzi perdeler, içerden dışarısının rahatça görülmesini sağlarken dışardan içerideki görünümün engellenmesini sağlar. Ahşap modellerde tasarlanan jaluzi perdeler genellikle evlerde iç dekorasyonun uyumunu sağlamaya yönelik olarak kullanılır. Sunta ve ağaç malzeme olarak iki farklı malzemeden üretilen ahşap modeller, oldukça şık görünümleriyle fark yaratan tasarımlara olanak sağlarlar.

Jaluzi Perde çeşitleri arasında bulunan metal modeller ise genellikle ofis camlarında ve balkon camlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Güneş ışınlarını tam olarak engelleyebilen bir yapıya sahip olması sebebiyle yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle alüminyum kullanılarak yapılan metal jalûziler, nemli bir bezle oldukça kolay temizlenebilmektedir. Plastik modeller ise en çabuk yıprana ve kullanışsız olan türüdür. Güneş ışınlarının etkisiyle kısa sürelerde deforme olup şekil değiştirebilirler. Kanserojen madde içermesi sebebiyle çok fazla tercih edilmese de, geçici olarak kullanılan mekânlarda ve güneş ışığının yoğun etkisinin olmadığı alanlarda kullanılabilmektedir.

Jaluzi Perde kullanımı daha çok ofislerin modern görünümünü taçlandırmak ve konforu yükseltmek amacıyla kullanılmaktadır. Farklı renklerde üretiliyor olması sebebiyle her türlü dekorasyona uyum sağlayabilen jaluzi perdeler kolay temizlenebilir olmaları ve pratik kullanıma uygun olmaları sebebiyle tercih edilmektedir. Jaluzi perdeler oldukça hafif bir yapıda olup 16, 25 ve 50 mm kalınlıklarında şeritlerden üretilmektedir.

Uzaktan kumandalı ve motorlu çeşitleri de bulunan jaluzi perde modelleri, oldukça kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir. Ahşap modellerde bir fırça ile biriken tozların alınıp ıslak bir bezle silinmesi temizlik için yeterli olmaktadır. Metal ve plastik olan jaluzi çeşitleri nemli bir bez veya süngerle çok kısa sürede temizlenebilmektedir. En önemli özelliklerinden biri de oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmasıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder