22 Şubat 2016 Pazartesi

JALUZİ PERDE TEMİZLİĞİ

jaluzi perde temizliği
jaluzi perde temizliği

jaluzi perde temizliği
jaluzi perde temizliği

jaluzi perde temizliği
jaluzi perde temizliği

Uzun yıllardır dünyada ve Türkiye’de yoğun ilgi ve talep gören jaluzi perdeler ısı ve ışık kontrolü sağlaması, enerji tasarrufu gerçekleştirmesi, ekonomik oluşu, hem tül hem perde olarak işlevselliği, pencerelerde şık görüntü oluşturması, zengin renk ve model seçenekler sunması, kolay ve pratik temizlenmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Jaluzi perde modelleri zengin renk seçeneğiyle sunulmaktadır. Perde çeşitleri arasında ahşap, aliminyum, deri, pvc modelleri bulunmaktadır.

Jaluzi perdeler malzemenin şeritler halinde kesilip ip merdiven gibi yanyana dizilerek hazırlanmaktadır. Farklı kalınlıkta şeritlerden oluşan modelleri bulunmaktadır. Şerit kalınlıkları 6 mm. den başlamakta ve 50 mm. ye kadar farklı ebatları vardır. Perde mekanizmasıyla çalışan perdeler ip veya zincir yardımıyla açılıp kapanmaktadır. Perde şeritleri yarım veya tam açılarak ısı ve ışık kontrolü sağlanmaktadır. İstendiğinde perdeler tam olarak açılmaktadır. Tam açılışlarda rulo haline gelen perde mekanizmanın bulunduğu perde kasası içine toplanmakta estetik güzelliği bozulmamaktadır. Jaluzi perdeler kapı ve pencerelere kolay bir şekilde monte edilmektedir.

Jaluzi perde temizliği pratik bir şekilde yapılmaktadır. Perdeler diğer perdeler gibi uğraştırıcı bir temizlik istemezler. Tozlandığı zaman toz beziyle tozları kolayca alınır. Bir toz fırçası yardımı ile de tozları alınabilir. Tozlandığı zaman temizlenmesi, toz birikimini ve kir tutmasını engeller. Bulunduğu ortamın toz durumuna göre beliri aralıklarla tozlarının silinmesi gerekir.  Jaluzi perdeler kirlendiğinde deterjanlı bir bezle silinerek temizlenir. Silinen perdeler ilk günkü yeniliğine ve parlaklığına kavuşur. Ahşap, deri, pvc, aliminyum gibi tüm modelleri nin temizliği aynı şekilde yapılmaktadır. Perde mekanizmalarının bulunduğu kasa temizliği de aynı şekilde toz alınarak, deterjanlı temizlik beziyle silinerek yapılmaktadır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder